RELACJE_01 - MOJE LOTNICZE RC HOBBY

Latamy modelami RC we Włocławku
Przejdź do treści
2017-03-26   POCZĄTEK SEZONU 2017

Pogoda jeszcze kiepska ale pragnienie latania powoli wyciąga nas z domów. Na regularne lotniskowe spotkania przyjdzie nam pewnie poczekać do maja. Na razie skromne początki tego roku przedstawia filmik. Poza kadrem zaprzyjaźnione źródła donoszą o nowościach jakie szykują już Marek i Zbyszek. Czekamy.
2016-11-18 INCYDENTY LOTNICZE/MODELARSKIE UCHWYCONE OKIEM KAMERY w latach 2015-2016

Nie ma modelarstwa lotniczego RC bez lotów i nie ma lotów bez wypadków. Zdarzają się one najlepszym, a przyczyny bywają często niewyjaśnione. Upadki, lub jeśli ktoś woli małe katastrofy lotnicze, są elementem tej zabawy i dostarczają wielu emocji. Nie wszystkie udaje się utrwalić dla "potomnych". Kilka z nich zebraliśmy w załączonym filmiku.
2016-07-13  WALKA POWIETRZNA

Jak wielu modelarzy RC postanowiliśmy i my spróbować swoich sił w zawodach modeli w klasie ESA. Do walki stanęły combaty zbudowane przez Tomka (Mitsubishi A6M5 Zero) i Marka (Dewoitine D520) z tym że za sterami "Francuza" walkę stoczył Darek. To nasza druga lub trzecia walka. Okazało się że przecinanie wstążek jest trudniejsze niż może się wydawać za to o katastrofę dużo łatwiej. Nie wiedzieć dlaczego wszyscy (łącznie z pilotami) cieszyli się jak dzieci z zaistniałego incydentu. Modele, jak to piankowe combaty nie ucierpiały na tyle by poddać je kasacji.

2015-08-29 ZAWODY BALONOWE

Prężnie działająca w Aeroklubie Włocławskim Sekcja Balonowa czynnie bierze udział w licznie rozgrywanych zawodach balonowych. Każdego roku we Włocławku na naszym lotnisku możemy podziwiać piękno tych powietrznych statków. Modelarze mają ten przywilej, że czasami zawody balonowe wkraczają na teren lotniska modelarskiego co daje nam możliwość niemal osobistego udziału w ich przebiegu. Uniesieni zachwytem na widok nisko lecących kolorowych olbrzymów z chęcią wstrzymujemy loty modeli by podziwiać "wielkich braci" naszej lotniczej społeczności.
Wróć do spisu treści